2010. január 28., csütörtök

Érzelmeink, gondolataink szerepe a betegségek létrejöttében, a gyógyulásban.

A mai orvostudomány a természetes gyógymódokat egyre inkább előtérbe helyezi, mivel kezdik felismerni a modern pszichológiai kutatások eredményeinek köszönhetően, hogy a hagyományos szemléletük kudarcot vallott. Azaz, a betegségek okait nem kívül kell keresni, hanem az emberen belül. A modern pszichológiai kutatások bizonyítják, hogy minden fizikai betegség csupán tünet, manifesztációja egy tudati síkon megbomlott egyensúlynak. A betegség soha nem kívülről jön, nem külső okai vannak! Nem a vírusok, bacilusok, stb. betegítenek meg bennünket, még csak nem is a stressz. A betegség mindig belülről jön! Különböző pszichológiai tényezők, azaz az érzelmeink betegítenek meg bennünket!
Egészségi állapotunk attól függ, hogyan tudjuk az élet különböző eseményeit feldolgozni! Tehát egy erős stressz sem betegít meg bennünket feltétlenül. Ha fel tudjuk dolgozni a minket ért traumákat, tudatosítjuk a problémát és tudunk alternatív megoldásokat találni bizonyos élethelyzetekre, eltérőeket, ahogyan eddig reagáltunk egy adott problémára, nem fog az immunrendszerünk sem legyengülni és így nem fognak a kívülről behatoló kórokozók sem elszaporodni bennünk.
Egy fizikai betegség, azaz tünet, mindig valamilyen üzenetet hordoz számunkra. Jelez, hogy valamit nem jól csinálunk, jelez, hogy rossz úton járunk, jelez, hogy a tudatunk valamit nagyon nem akar elfogadni. Tehát az orvosok is kezdik felismerni a holisztikus szemlélet jelentőségét, amit a természetgyógyászok már régóta tudnak: nem a különböző szerveket kell külön-külön kezelni, hanem mindig az egész embert kell figyelembe venni, a testi tünetei mögött az érzelmeit, gondolatait is megvizsgálva.
Arra is rájöttek már a hagyományos orvoslás képviselői, hogy a gyógyszereknek sokszor több a mellékhatása, mint a tényleges gyógyító hatása, és mivel az immunrendszernek van döntő szerepe a betegségek létrejöttében fizikai síkon, azt kell erősíteni és lehetőleg minél természetesebb eszközökkel. Hiszen minden "gyógyszer" maximum csak tüneti kezelésre jó és ráadásul még az immunrendszert is gyengítik, nemhogy erősítenék. Gondoljunk csak az antibiotikumoknak a bélflórát érintő hatására!!!
A hangsúly tehát az immunrendszerünk erősítése érdekében az érzelmeink, gondolataink irányításán van.
Meg kell tanulnunk tudatosan irányítani érzelmeinket, gondolatainkat.
A témában nagyon sok jó könyv létezik.
Csak izelítőül:

A legújabbak:

•Rhonda Byrne: A TITOK-THE SECRET
•Esther és Jery Hicks: A vonzás törvénye
•Esther és Jerry Hicks: Kérd és megadatik 1. és 2. rész
•Lynn Grabhorn: A vonzás hatalma
•Joe Vitale: Vonzás faktor
•Kurt Tepperwean: Az élet, mint mestermű

Vannak azonban régebbi művek is, amelyek szintén a pozitív gondolkodásról szólnak. Én ezeken nőttem fel, ezek alakították mai szemléletemet:

•José Silva és Philip Miele: Agykontroll Silva módszerével, 1990

•O. Carl Simonton-Stephanie Matthews-Simonton James L. Creihton: A gyógyító képzelet (A rák legyőzése lépésrőllépésre), 1990

•László Ervin: A tudat forradalma, 1999

•Allan Combs és Mark Holland: Szinkronicitás (Egybeesések a tudomány és a legendák történetében), 1997

•Erhard F. Freitag és Carna Zacharias: Ismerd meg bensőd erejét (Kérdések és válaszok a pozitív gondolkodásról), 1993

•Normant Vincent Peale: A pozitív gondolkodás hatalma

•Dr. Joseph Muphy: Tudatalattid csodálatos hatalma, 1997 (Több rész van belőle)

•Thorwald Dethlefsen: A sors mint esély (Eredendő tudás a teljességről/Ezoterikus pszichológia), 1992

•Thorwald Dethlefsen és Rüdiger Dahlke: Út a teljességhez (A betegség jelentése és jelentősége), 1991


Ezt a videót pedig mindenkinek látnia kell:
Csodálatos gyógyulások (a gondolat erejével):
http://webcast.tv2.hu/dynamic/index.php?m=video&video_id=37 1245


A továbbiakban bemutatom a különböző fizikai síkon létező tünetek lelki hátterét, valamint a hogyanokról fogok írni, azaz arról, hogy milyen gyakorlatokkal erősítsük tudatunkat ahhoz, hogy minél hatékonyabban alkalmazhassuk gondolataink teremtő erejét a betegségek leküzdésében.